Ať už máte ve svém okolí nadšeného cyklistu nebo někoho, kdo na kolo usedá spíše příležitostně, na výlety po okolí i do velké dálky bude skvělým pomocníkem cyklonavigace. Poradíme vám, podle čeho vybírat, a co všechno tahle technická vychytávka zvládá.
Usnadněte si cestování
Už je tomu pár let, co navigace do auta usnadňuje každodenní cesty nejednomu řidiči. Ani cyklisté nezůstávají pozadu, a právě pro ně jsou tu cyklonavigace – zařízení, která jsou svou velikostí i možnostmi dělaná na míru všem cyklistům. Taková zařízení mají hned několik výhod a funkcí, které nejeden zapálený milovník kol ocení. Které to jsou?
Co umí cyklonavigace?
Navigace na kolo není jen pouhým ukazatelem map, i když to je asi právě to, co od ní očekává primárně nejeden z kupujících. Kromě cesty vám ale vyobrazí i kadenci, zaznamená zajetou trasu nebo změří průměrnou i aktuální rychlost jízdy. Mapovou cyklonavigaci navíc propojíte jednoduše s vaším chytrým telefonem, což vám umožní mít přehled o příchozích notifikacích. Navigaci na kolo snadno připevníte díky držáku, který je její součástí. Tenhle technologický pomocník se nebojí ani deště nebo prachu – cyklonavigace je totiž voděodolná a prachuvzdorná. Nemusíte se tak bát vytáhnout i ji o do extrémních podmínek, které při jízdě na kole možná vyhledáváte.
Jakou vybrat?
Cyklonavigace mohou být buď mapové nebo nemapové. První zmíněné jsou klasickou navigací, takovou, jako znáte právě z aut. Ty nemapové navigace ale slouží spíše jako cyklocomputery – zařízení, která na displeji zobrazují při jízdě nejrůznější hodnoty. Navíc jsou ale vybaveny GPS, díky tomu si můžete ujetou trasu do přístroje ukládat. Zatímco mapovou navigaci spárujete právě s mobilním telefonem nebo dalšími přístroji, a odradit vás může jen její vyšší pořizovací cena, nemapovou verzi cyklonavigace propojíte se sportovními čidly a její cena vás dost možná potěší. Je tak jen na vás, jaké funkce při vašich vyjížďkách využijete, a jakou cyklonavigaci nakonec zvolíte jako parťáka pro vaše cesty.